Prekių krepšelis (0)
Įveskite paieškos frazę
Paieškos rezultatai:

Vokietijos miestelyje Herzogenaurache batsiuvio šeimoje augę broliai Rudolfas bei Adolfas Dassleriainuo mažens pasižymėjo skirtingais būdo bruožais, kurie darė įtaką ir jų darbui. Brolių kelias į šlovę prasidėjo 1920 m., kai dvidešimtmetis Adolfas pradėjo mamos skalbimo kambaryje kurti rankų darbo sportinius batelius. 1924 m. Adolfas su Rudolfu įkūrė firmą „Gebrueder Dassler Sportschuhfabrik“ („Brolių Dasslerių sportinės avalynės fabrikas“), kurioje pamainomis rankų darbo batus kūrė visa šeima bei pagalbininkai. Pasaulyje Dasslerių vardas garsiau nuskambėjo po 1936 m. vasaros olimpinių žaidynių Berlyne, kur brolių apavą dėvėjo ne tik Vokietijos vyrų futbolo rinktinės nariai, bet ir žymus amerikieči atletas Jesse Owensas, žaidynėse laimėjęs net 4 aukso medalius. Tačiau viską aukštyn kojom apvertė Antrasis pasaulinis karas. 1943-ųjų pabaigoje Hitlerio „totalinio karo“ politika brolių Dasslerių batų fabriką, kaip ir daugybę kitų pramoninių įmonių, pavertė ginklų gamybos vieta. Būtent šiame fabrike ir gimė įspūdingas, Sąjungininkus karo lauke itin efektyviai šiurpinęs prieštankinis raketų paleidimo įrenginys, pravardžiuotas „tankų siaubu“ („Panzerschreck“).

Daugiau

Iki šiol nėra aišku, kas gi iš tiesų sukėlė nesantaiką, kuri brolius išskyrė visam laikui. Spėjama, kad jie pykosi dėl žmonų, prisimenamas ir nesusipratimas slėptuvėje nuo bombos, kai Adolfo žodžius apie „purvinus šunsnukius“ Rudolfas palaikė adresuotais jam ir jo žmonai. Taip pat dažnai minimas ir karas, nuolat trikdęs bei pavertęs abu brolius nacių propagandinės mašinos dalimi.

1948-aisiais Adolfas ir Rudolfas oficialiai nutraukė bendrą veiklą. Rudolfas išsikraustė gyventi į kitą upės pusę ir įkūrė dabar visiems žinomą „Pumą“. Verta paminėti, jog pradžioje naujoji kompanija vadinosi ne itin skambiai – „Ruda“, pagal pirmąsias vardo ir pavardės raides. Adolfas tuo pačiu principu sukūrė savo firmos pavadinimą „adidas“. Adi Dassler, jo teigimu tai simbolizuoja tris kalnus ir iššūkius, kurie kyla bandant juos įveikti. Logotipas pirmą kartą visuomenei parodytas 1971 metais, o pirmą kartą panaudotas ant Adidas produkcijos 1971 metais.

Po brolių išsiskyrimo, Herzogenaurachas tapo tarsi miniatiūriniu sienos perskeltu Berlynu – greitai išgarsėjusios kompanijos savo teritorijas pasidalino pagal šį miestelį kertančią bei Dasslerių buveines skiriančią upę. Gyventojai pasidalino į dvi stovyklas, pirkdami Rudolfo arba Adolfo produkciją, ir prisidėjo prie savotiškų dviejų „ideologijų“ formavimosi, ištikimo „Adidas“ arba „Puma“ palaikymo

Pirmuosius žingsnius abi kompanijos žengė gan tvirtai: „Puma“ batelius „Atom“ 1948 m. vokiečių futbolininkai avėjo pirmosiose rungtynėse po karo, tuo tarpu „Adidas“ pristatė naujoviškus batelius su vinukais, kuriuos apsiavę vokiečiai laimėjo 1954 m. pasaulio futbolo čempionato finalą. Netikėta vokiečių pergalė prieš akivaizdžius favoritus vengrus „Adidas“ atnešė pasaulinę šlovę – trys „Adidas“ logotipo juostos mirgėjo rungtynėse bei komandos nuotraukose, žmonės nesiliovė kalbėti apie Adį, jo produkcija tapo itin paklausi.

Sporto pasaulio įžymybės neatsiejamos nuo šių firmų reklaminių kampanijų. „Adidas“ sportinę avalynę bei aprangą reklamavo tokios žvaigždės, kaip boksininkas Muhammadas Ali, futbolininkai Franzas Beckenbaueris bei Zinedine‘as Zidane‘as.

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje mirus abiems broliams, ilgainiui arši nesantaika tarp „Adidas“ bei „Puma“ išblėso. Rudolfo anūkas Frankas Dassleris augo „Puma“ stovykloje, be galimybių pabendrauti su dėdės Adolfo šeima. Nors kurį laiką jis vadovavo „Puma“ JAV padaliniui, tačiau vėliau įsidarbino ne kur kitur, o „Adidas“, tapęs vyriausiuoju firmos advokatu. Franko šeima šį sprendimą palaikė senelio Rudolfo išdavyste, o pats Frankas sako, kad brolių neapykantos istorija baigėsi prieš daugelį metų.

1952 adidas gamino krepšius, 7-ajame dešimtmetyje pradėjo kurti ir aprangą. Pirmąjį futbolo kamuolį sukūrė dar 1963 metais. adidas išgarsėjimui padėjo ir dviejų legendinių boksininkų Muhamedo Ali ir Džo Freizero dvikovos – 1971 metais vykusioje vadinamojoje „Amžiaus dvikovoje“ abu sportininkai avėjo adidas batelius.

1989 prancūzų investuotojas Bernand Tapie skolintais pinigais nusipirko adidas. Nors įvyko pasikeitimų, kompanijas vis tiek išliko ir augo tarsi įkūrėjo šeimos nuosavybė. Tapie perkėlė gamybą į Aziją ir prisikalbino žymią dainininkę Madoną kaip jų reklaminį veidą. 1992 metais adidas parėmė gatvės futbolą ir taip šį sportą iškėlė į neregėtas aukštumas. Deja, nesugebėdamas susimokėti savo skolų Tapie bankas pardavė adidas. Tačiau jau po kelių metų Robert Louis-Dreyfus išsipirko kompaniją iš banko. Prie adidas prisijungė tokios žvaigždės kaip Kobe Bryant, o futbolių batelių linija adidas Predator ne tik populiarino adidas, bet kartu ir ieškojo jaunųjų futbolo talentų.

1997 metais adidas ir Salomon grupė sukūrė adidas-Salomon AG. Po dviejų metų adidas-Solomon grįžo į Herzogenaurach kaip pasaulinė sporto būstinė. adidas netgi atidarė adidas Village, Šiaurės Amerikos štabą. Tarp garsių adidas gaminių atsirado ir adidas_1, pirmieji kompiuterio kontroliuojami bateliai įprastiem žmonėm.

2005 metais įvyko perversmas – adidas pardavė Salomon dalį ir vėl tapo adidas Group. Stipresnė nei bet kada anksčiau adidas 2006 metais įsigijo kitą žinomą sportiness avalynės gamintoją – “Reebok”.

Šiandien adidas ir toliau sėkmingai vykdo savo filosofiją – teikti savo klientams pačias pažangiausias technologijas, dėl kurių žmonės tiesiog negalėtų pamiršti adidas produktų.

adidas Originals F/1.3 PK
150.00 170.00
adidas Originals Crazy BYW
139.00 160.00
adidas Originals F/1.3 PK
135.00 170.00
adidas Originals Crazy BYW LVL I
135.00 160.00
adidas Originals NMD R2 Primeknit
130.00 150.00
adidas Originals ZX Flux ADV X
100.00 140.00
adidas Originals Prophere
100.00 120.00
adidas Originals Wmns I-5923
95.00 110.00
adidas Originals Crazy 1 ADV
95.00 110.00
adidas Originals WMNS NMD R2
95.00 120.00

Jordan Brand logoNike Sportswear logoadidas Originals logoReebok Classic logoK1X logoSupra logoRocawear logoMishka NYC logoRocksmith logoWutang Brand Ltd. logoDope Couture logoFully Laced logo9five logoFlud Watches logoSprayground logoOfficial Crown logoRastaclat logoGoodwood NYC logo